La ora 15.14, Dispeceratul SAJ Vrancea a primit o solicitare pentru un accident rutier pe E 85, în zona municipiului Focșani, un autoturism și un tir implicate. La solicitare au fost alocate un echipaj SAJ de urgență tip C 2 și un echipaj de prim ajutor SMURD. La accident s-au identificat două victime cu politaumatism prin accident rutier. Victimele conștiente au fost preluate, stabilizate și transportate la Unitatea de Primiri Urgențe Focșani.
Sursă text: Serviciul de Ambulanță Județean Vrancea
foto cu rol de prezentare