- CSM Focșani 2007 – CSM Târgu Jiu sâmbătă, 3 februarie, ora 17:00, Sala Polivalentă
Așa cum arată în acest moment clasamentul Grupei 11-18, CSM Focșani 2007 poate aspira la cel mult locul 6 care, într-o a doua fază a play-out-ului să-i dea dreptul să joace pe teren propriu două meciuri din trei, cele care vor decide echipele ce rămân în Ligă și pe cele retrogradate. Pentru asta, formația pregătită de Petruț Mihai și Florin Munteanu este obligată să câștige următoarele jocuri din Polivalentă și cel puțin unul-două, din deplasare. În atari condiții, partida de mâine, cu CSM Târgu Jiu devine foarte, foarte importantă! O victorie i-ar ține pe focșăneni aproape de gălățeni, care sunt favoriți în meciul cu vâlcenii. Chiar dacă au în continuare probleme de lot, gazdele de mâine pot obține a doua victorie în campionat și să spargă, astfel, ghinionul, care i-a făcut să cedeze în actualul campionat cinci meciuri la diferențe foarte mici!