Fostul primar al municipiului Adjud, Constantin Armencea a fost internat seara trecută la Spitalul Municipal Adjud, după ce i s-a făcut rău. Fostul edil a fost stabilizat și internat în Secția de cardiologie din Spitalul Adjud. În această după amiază Constantin Armencea a fost transferat cu un elicopter SMURD la Spitalul Universitar București pentru investigații amănunțite. Constantin Armencea a fost primar al Municipiului Adjud, din partea PSD, timp de 5 mandate consecutive, în perioada 2000- 2020.
Adjud. Fostul primar Constantin Armencea, transferat cu elicopterul la Spitalul Universitar București
![2024-01-18_15.27.23](https://www.monitoruldevrancea.ro/wp-content/uploads/2024/01/2024-01-18_15.27.23-696x349.jpg)
Ești un om “călit”, învățat cu nenumărate încercări în viață ta. Ai multe motive să lupți și să te bucuri de frumusețea vieții. Sănătate!