-
CSM Focșani 2007 – SCMU Craiova sâmbătă, 25 noiembrie ora 17:00, Sala Polivalentă
CSM Focșani 2007 și SCMU Craiova se întâlnesc pentru a doua oară în 12 zile în Campionatul Ligii Naționale. Prima oară, la Craiova, într-o partidă amânată din runda întâi a campionatului, gazdele au avut un start de partidă paralizant pentru oaspeți care au pierdut primul sfert cu 5-24, scor incredibil, oricum nu prea uzual pentru nivelul Ligii! În următoarele trei sferturi focșănenii au recuperat spectaculos, dar au cedat la 7 puncte. Au arătat, însă că au argumente de ordin sportiv cu care să se bată pentru un rezultat mai bun. Evoluția din ultimele trei sferturi de la Craiova a fost repetată în meciul de duminică, din Sala Polivalentă, cu BC CSU Sibiu în care focșănenii au cedat la limită în fața unei echipe de play-off al Ligii Naționale. CSM 2007 are sâmbătă mare nevoie de victorie pe care cred că o va obține în fața publicului care îi va fi alături! Istoria meciului de la Craiova, început cu un handicap de 19 puncte, nu se poate repeta!