Ediția: Marți 28 Mai 2024. Nr. 6635

Handbal juniori 1 – Focșănenii, egal la Chiajna la debut de campionat!

• Concordia Chiajna – CSM Focșani 2007 27-27 (12-12)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Martinescu, Bouroș – Iorga – 2 goluri, Dochioiu – 5, Baciu – 6, Popa, Gogonea, Anton – 1, Dragomirică – 3, Ciobanu – 7, Apostu – 2, Tînjală, Tertelici – 1, Budeanu.

Antrenor, Iulian Neață

Echipa de juniori 1 a CSM Focșani 2007 a debutat în deplasare în actuala ediție a campionatului, la Chiajna în compania formației locale Concordia. După o primă repriză încheiată la egalitate, focșănenii au luat jocul pe cont propriu și în minutul 51 aveau un avans de 7 goluri care, dacă era gestionat bine, putea să-i ducă la câștig. În minutul 57 încă aveau în plus patru goluri, 23-27. A urmat o cădere greu de acceptat a CSM 2007 care a primit patru goluri – ultimele 2 în minutul 60, fără să înscrie și meciul s-a terminat egal, 27-27.

În etapa viitoare, duminică, 24 septembrie, CSM 2007 va întâlni în Sala Polivalentă pe AHC Talentul este Cheia București.

Din seria C a campionatului mai fac parte Steaua București și CSM Ploiești.

În Campionatul Național de Tineret, CSM Focșani 2007 va avea astăzi, de la ora 14:00, jocul din prima etapă, cu CSM București . Din seria B mai fac parte CSM Constanța, CSM Vaslui, ACS HC 2012 Buzău, Dinamo București și Steaua București.

În primul meci al rundei, CSM Constanța a întrecut cu 33-32 pe Steaua București.