Ediția: Duminică 12 Mai 2024. Nr. 6621

Sportivii de la CS Addras Focșani au concurat sâmbătă, 10 iunie, la Arena Romsilva Știința București, la Campiontul Național de kickboxing, proba de ring full contact și la Cupa României la kickboxing pe tatami, light contact.

La Campionatul Național, Flavius Lădaru a câștigat medalia de aur la juniori 16-18 ani, 63,500 kg. iar Cosmin Cheptea s-a clasat al doilea și a fost medaliat cu argint la juniori 16-18 ani, 67 kg.

La Cupa României, Anastasia Dochioiu, la cadeți mari, 13-15 ani, 50 kg. a obținut  medalia de aur, ca și Giorgio Ursu la cadeți mici, 10-12 ani, 42 kg. Au fost medaliați cu argint Octavian Grosu la cadeți mari, 13-15 ani, 52 kg. și Luca Bitianu, la copii 8-9 ani, 32 kg. Din delegația CS Addras, foarte bine a evluat și Alexandru Bălănici care a pierdut în preliminarii la diuferență de un punct.

Competiția de la Arena Romsilva Știința București a fost ultimul test, trecut foarte bine de sporivii focșăneni, înaintea Campionatelor Europene de la Istanbul.