Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

• CSM Focșani 2007 – CSS Sighișoara 31-24 (14-10)
  • Mâine, 3 iunie, de la ora 17:30, în semifinală, CSM Focșani 2007 – CSM Bcurești

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Bouroș, Andronic – Dochioiu, Baciu, Gogonea, Feraru – 3 goluri, Golea – 14, Giurgiuveanu – 5, Condrea, Pavlov – 7, Bari – 2, Gavrilă.

Handbaliștii focșăneni au terminat pe primul loc al Grupei B în Turneul Final al Campionatului Național al Juniorilor 1. Astăzi, de la ora 16:00, în Sala Polivalentă, CSM 2007 a întrecut cu 31-24 pe CSS Sighișoara, după o evoluție foarte bună. A fost o dispută spectaculoasă, în care sighișorenii au condus ultima oară în minutul 15:21, când scorul era 6-7. Apoi gazdele s-au desprins la 4 goluri până la pauză, au păstrat avantaj și în partea a doua a întâlnirii, când l-au mărit până la 31-24 cât a fost în final. Cel mai bună jucător al partidei pentru CSM 2007 a fost desemnat portarul Nikolas Vișan, care a apărat 15 mingi din cele 39 aruncate spre poarta sa. Senzațională a fost evoluția în câmp a întregii echipe, în prim plan cu Alexandru Golea, autorul a 14 goluri.

Mâine, 3 iunie, de la ora 17:30, CSM Focșani 2007 va întâlni în semifinală pe CSM București.