O autoutilitară a fost implicată astăzi într-un eveniment rutier în localitatea Podul Zamfirei, potrivit unui comunicat transmis de SAJ Vrancea. „Astăzi la ora 13.07, SAJ Vrancea a primit o solicitare pentru un accident rutier în localitatea Podul Zamfirei, în care a fost implicată o autoutilitară care a ieșit în decor de pe carosabil. La solicitare s-a deplasat un echipaj SAJ de urgență tip C2 cu medic și a identificat o victimă, bărbat, 31 ani, autoevacută, care a fost evaluată și a refuzat transportul la spital”, este comunicatul transmis de purtătorul de cuvânt al Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea.
Evenimentul a fost soluționat ca tamponare, potrivit informațiilor primite de la purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea.