Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

• Având statut de favorită conferit de locul 4 la finalul returului de campionat, Sportul Ciorăști a fost eliminată la Homocea

Finalul săptămânii trecute a fost al sferturilor de finală ale Cupei României în fotbalul județean. Întrate direct în turul al doilea, primele trei clasate în campionat la finalul turului, s-au calificat în semifinale, după victorii previzibile. Victoria Gugești a obținut o victorie scurtă, 1-0, la Dumbrăveni, prin golul reușit de George Duca. CSM Adjud 1946 s-a impus cu 2-1 în fața Viitorului Mărășești, pe stadionul de lângă podul de la intrarea în Mărășești. Au marcat Georgian Dima pentru gazde, Florin Nicodim și Alin Mocanu pentru oaspeți. FC Panciu merge în semifinale după ce a câștigat cu 2-0 meciul cu Trotușul Ruginești. La Homocea Sportul Ciorăști, și ea intrată dinrect în sferturi, le-a lăsat gazdelor calificarea pentru penultimul act al fazei județene a Cupei României pierzând cu 0-2, în prelungiri. După meci, pe pagina de facebook a Sportului Ciorăști a fost postat un comentariu în care conducerea clubului mulțumește suporterilor care i-a susținut pe ciorășteni susținut din tribunele stadionului de la Homocea și a celor de acasă. Și îi asigură că ”atunci când pe Sportul Ciorasti intră pe teren o să facă totul pentru a câștiga!”

Sursa foto, facebook Victoria Gugești, facebook CSM Adjud 1946, facebook FC Panciu.