Ediția: Vineri 26 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal – Neplăcută surpriză!

CSM Focșani 2007 – CSM Odorheiu Secuiesc 28-28 (17-14)

CSM Focșani 2007: Cloșcă, Rusu, Ragea, Kritikos – 2 goluri, Rață – 2, Miroiu – 5, Crnoglavac – 8, Popovici, Hrimiuc – 1, Mocanu – 2, Marijanac – 2, Nuțu, Krstevski, Roșu – 3, Eros, Makrishin – 3.

CSM Odorheiu Secuiesc: Jobb, Varo, Orban – Tăuțean – 1, Dedu – 6, Konya, Komporaly – 1, Ferenczi – 1, Katona, Ramos – 1, Couveiro – 4, Szasz, Csibi, Milosevic – 5, Fedila – 5, Putnoky – 4.

CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate, în această seară, cu CSM Odorheiu Secuiesc în etapa a 20-a a Campionatului Ligii Naționale de Handbal. Mari favoriți la victorie, focșănenii au ratat câteva atacuri, oaspeții s-au ținut scai de ei și s-a mers din avantaj pentru CSM 2007 în egalitate, însă la pauză era un scor mai aproape de așteptările publicului: 17-14. În partea doua disputa a fost echilibrată, iar în minutul 55, CSM 2007 avea un gol avans, 28-27, dar ultima reușită, cea din minutul 59-58 a fost în minutul 59 și 58 de secunde și le-a aparținut oaspeților. Scor final 28-28. Neplăcută surpriză pentru gazde!