ULTIMA ORĂ! Baschet, Liga Națională – Focșănenii au debutat cu victorie în Grupa 11-18!

0
448
CSM Focșani 2007 – CSM Târgu Mureș 79-72 (25-23, 18-20, 23-9, 13-20)

Formația CSM Focșani 2007: Kevin Anthony Johnson (3 puncte+4 recuperări + 4 pase decisive),Cătălin Petrișor (6+1+2), Myles Justin Thomas(3+2+1), Adika O’Neil Peter McNeilly (28+3+4),Jordan Teddy Swopshire (5+5+0),  Ionuț Berceanu(9+0+0), Pavle Reljic (15+6+9), KonstiantynAnikiienko (6+6+3), Victor Legosin (4+4+0), Adrian Vaida.

Antrenor, Petruț Mihai

CSM Focșani 2007 a debutat cu victorie în Grupa 11-18 a Campionatului Național de baschet. În aceastăseară, focșănenii au câștigat cu 79-72 (25-23, 18-20, 23-9, 13-20), meciul disputat în Sala Polivalentă încompania CSM Târgu Mureș, formația venită îngrupă din Conferința A. A fost un joc echilibrat, cu multe momente spectaculoase, dar în care fiecareformația a făcut ce a putut pentru a câștiga. Gazdele au putut mai mult, după egal 43 la pauză au luat în sfertul3 un avans de 14 puncte care le-a fost suficient pentruprima victorie din grupă. Baschetbaliștii pregătiți de Petruț Mihai și Florin Munteanu au făcut o partidăfoarte bună în care au excelat McNeilly și Reljic iar înminutele de final, Petrișor a arătat este un adevăratcăpitan: într-un moment critic și-a asumat douăaruncări de 3 punctereușite cu care a ridicat tribuneleîn picioare și și-a dus echipa la câștig. A fost, însă, victoria echipei!