Lotul Covaci Junior Focșani: Darius Berim, Vlad Răileanu, Mateo Ardeleanu, Andrei Pleșcan, Alex Ifrim, Ianis Poloboc, Radu Bercaru, Filip Bucovineanu, David Topală, Matteo Răuță, Andy Drilea, Mihai Vladimir. Antrenor, Marian Covaci.

”Junior Cup Arena”, competiția de minifotbal pentru copii născuți în 2016-2017, organizată de CS Covaci Junior Focșani la Baza Sportivă One Arena sâmbătă, 8 octombrie, a adus pe terenul cochetei arene cinci echipe din Focșani, Galați, Bacău și Cotești. Turneul a fost câștigat de Covaci Junior Focșani, cu 12 puncte, din patru victorii: 2-0 cu Podgoria Cotești, 2-1 cu Real Galați, 5-1 cu Bubu Bacău, 6-2 cu Kinder Focșani. Pe locul 2 s-a clasat Real Galați, cu 9 puncte obținute în urma victoriilor cu Bubu Bacău, 7-2, Kinder Focșani, 5-3 și Podgoria Cotești, 3-2. Al treilea loc a fost ocupat de Kinder Focșani – 6 puncte. A întrecut cu 6-2 pe Bubu Bacău și cu 5-4 pe Podgoria Cotești. A patra clasată a fost Bubu Bacău care a dispus cu 4-3 de Podgoria Cotești. Echipa pregătită de Costel Vlădoiu, la primul său turneu interjudețean, a terminat pe locul 5, fără victorie. Cel mai bun jucător al competiției a declarat Darius Berim, un puști foarte talentat, cum mi l-a descris Marian Covaci, iar golgeterul turneului a fost Matteo Ardeleanu – 12 goluri, ambii de la formația câștigătoare a turneului.