Handbal – Joc de mare spectacol, cu victorie focșăneană!

• CSM Focșani 2007 – CSM Bacău 34-33 (17-17)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos, Rață – 1 gol, Miroiu – 3, Crnoglavac – 12, Popovici, Hrimiuc – 1, Mocanu – 2, Marijanac – 4, Nuțu, Krstevski, Lazoreac, Roșu – 4, Makrishin – 7.
CSM Bacău: Grigoraș, Freiwald –Cosma, Rotaru, Mihai Bujor, Gabriel Bujor – 7, Dospinescu – 10, Coric – 2, Costea, Ushal – 3, Serhel – 4, Dobrincu – 3, Belchite – 4, Ivaschescu, Ganchev.

În această seară, în Sala Polivalentă, s-au aflat față în față două formații care se cunosc foarte bine, cu mulți valoroși, puternice CSM Focșani 2007 și CSM Bacău. Într-un meci de tradiție al handbalului românesc, publicul a văzut un joc tensionat, spectaculos, focșănenii s-au impus cu 34-33 (17-17), dar între minutele 34 și 40 oaspeții au avut un avantaj de 4 goluri.

Cu o evoluție solidă și în atac și în apărare, focșănenii au fost mai buni în minutele următoare, au recuperat și au obținut prima victorie în ediția de campionat 2022-2023.