Ediția: Marți 28 Mai 2024. Nr. 6635

• CSM Focșani 2007 – CSU din Suceava 32-30 (16-14)

CSM Focșani 2007: Cloșcă, Marocico, Rusu – Ragea, Popovici, Miroiu – 3, Roșu – 5, Mocanu – 3, Rață – 2, Nuțu, Krstevski – 1, Krnoglavac – 8, Marijanac – 5, Toboșaru, Hrimiuc – 2, Makrishin – 3, Kritikos.

CSU din Suceava: Makaria, Szasz – 2, Tîrzioru –  Lăzurcă – 8, Ștefan -2, Zaritchi, Csog – 7, Loic, Lupu – 1, Bologa, Stanciuc – 1, Gavriloaia – 1, Urdă, Simulescu, Kbilashvili – 6, Dascălu.

CSM Focșani 2007 și CSU din Suceava au jucat, joi, 18 august, de la ora 16:30, în Sala Polivalentă, un amical de tăria unui meci pe puncte! A fost o dispută aspră, dar purtată în limitele sportivității în care oaspeții au condus în prima repriză până la 12-11, după care gazdele au egalat, apoi au trecut la conducere și au încheiat primele 30 de minute cu două goluri avans: 16-14. Focșănenii și-au păstrat avantajul de două goluri pe toată perioada reprizei a doua și au câștigat cu 32-30, arătând că sunt pregătiți pentru un debut de campionat bun. Primul lor meci în noua ediție de campionat va fi luni, 22 august, de la ora 18:00, cu CSM Constanța, în deplasare.