Ediția: Vineri 29 martie 2024 Nr. 6593

Fotbal amical – CSM Focșani 2007 – CSM Bacău 6-1 (4-0)

Formația CSM Focșani 2007: Preda (46 Apenciucesei) – Negoiță (46 Juncănaru), Gîrdea (57 Abeaboeru), Bratu (46 Panaite), Damache (65 Oprea) – Manu (46 Strătilă), Săpunaru (46 Stoica), Băjenaru (60 Mazilu, 85 Dănilă), Taciuc (46 Dascălu) – Rogoveanu (Petre), Arnăutu (46 Predoiu).

CSM Focșani 2007 a jucat al treilea amical al verii, astăzi, de la ora 17:00, pe Milcovul. Adversară i-a fost CSM Bacău care nu i-a pus vreo problemă în prima repriză când gazdelor le-au ieșit cele mai multe combinații în preajma și în careul oaspeților. Din cele 7-8 situații de gol focșănenii au fructificat trei prin Băjenaru, în minutul 11, Manu, în minutul 20, Arnăutu în minutul 39, iar în minutul 44 a fost autogolul lui Apostol. La pauză, Marius Bratu a făcut șapte schimbări iar până la final au intrat pe teren toți jucătorii înscriși pe foaia de joc și băcăuanii au echilibrat jocul și au devenit mai periculoși în atac. În minutul 47, Ciprian Petre a interceptat mingea repusă neglijent în joc de portarul băcăuanilor și a făcut 5-0. În minutul 51, oaspeții au redus din handicap din penalty iar în minutul 80, Oprea a profitat de o altă degajare greșită a apărătorilor de la Bacău și a stabilit scorul final: 6-1.