Ediția: Miercuri 1 Mai 2024. Nr. 6615

Fotbal, Liga a III-a – Victorie focșăneană în prima etapă a  play-off-ului, Seriei a 2-a!

• CSM Focșani 2007 – Metalul Buzău 2-0 (0-0)

Formația CSM Focșani 2007: Lazăr – Juncănaru, Panaite, Bratu, Negoiță – Strătilă (58 Manu), Săpunaru, Taciuc, Dascălu (70 Stoica) – Rogoveanu (82 Predoiu) – Băciuț.

CSM Focșani 2007 a câștigat prima partidă din play-off-ul Seriei a 2-a, Liga a III-a, disputată astăzi, 2 aprilie, în compania Metalului Buzău pe stadionul Milcovul. În prima repriză fiecare formație a avut câte o mare ocazie de a deschide scorul, dar în pauză s-a intrat cu scorul de la început, 0-0. Golurile au fost marcate târziu. Primul, din penalty, transformat de Rogoveanu, în minutul 63, al doilea, în minutul 90 de Băciuț, care a primit o pasă ideală de la Predoiu, într-o zonă complet liberă și a trimis mingea în plasa porții lui Popescu.