Ediția: Sâmbătă 27 iulie 2024. Nr. 6679

Handbal juniori – De trei ori înfrângere pentru vrânceni în grupele Speranță!

La finalul săptămânii trecute au început jocurile din grupele Speranță ale campionatelor naționale de juniori la handbal. Trei formații vrâncene au evoluat la acest nivel, două, pe terenurile proprii, a treia, în deplasare. Toate au pierdut! Echipa de juniori 3 de la Adjud care participă la campionat în continuare sub titulatura CSS Focșani a fost întrecută acasă, la mare diferență, 29-59, de SCO Tricolorul Breaza. Scorurile din fiecare repriză: 11-21, 12-20, 6-18.

Formațiile de juniori 2 și juniori 3 ale CSM  Focșani 2007 au pierdut meciuri care puteau fi câștigate!

LPS Suceava – CSM Focșani 2007 (juniori 2) 28-25 (11-16, 17-9)

În Grupa Speranță 1, juniorii 2 ai CSM Focșani 2007 au reușit sâmbătă, la Suceava o primă repriză foarte bună, pe care au încheiat-o cu un plus de 5 goluri, însă în partea a doua a întâlnirii au căzut complet și au fost surclasați de suceveni, cu 17-9!

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Dochioiu – 2 goluri, Preda – 1, Apostu, Golea – 11, Andronic, Bouroș, Condrea – 3, Iorga – 1, Tînjală, Baciu – 3, Popescu – 4.

Sâmbătă, 12 martie, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare cu CSM Bacău.

CSM Focșani 2007 – CSS 2 București (juniori 3) 23-24 (9-8, 10-7, 4-9)

În Grupa Speranță 2, juniorii 3 ai CSM Focșani 2007 au avut ca adversari, duminică, în Sala Polivalentă, pe bucureștenii de la CSS 2. După ce și-au adjudecat primele două reprize, 9-8, 10-7, focșănenii au risipit repede în repriza a treia avantajul de patru goluri și după 0-6 au încercat să revină în joc, dar nu au putut mai mult de 4-9, cu care au pierdut meciul! Câțiva dintre juniorii 3 ai Focșaniului au jucat, sâmbătă, la Suceava cu echipa de juniori 2 a CSM 2007.

Formația CSM Focșani 2007: Martinescu, Avram, Preda – 3 goluri, Gogonea, Apostu – 1, Anton – 8, Vlăsceanu, Condrea – 11, C. Iorga, Borzos, Tertelici, D. Iorga.

Duminică, 13 martie, CSM Focșani 2007 va întâlni în deplasare pe CSS Târgoviște iar CSS Focșani se va deplasa la CSS 2 București.