Handbal, juniori 1 – Victorie categorică a oaspeților!

• LPS Iolanda Balaș Soter Buzău – CSM Focșani 2007 26-43 (9-23)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia – Dochioiu – 2, Eduard Duțulescu – 4, Gogonea – 1, Feraru – 3, Golea – 7, Giurgiuveanu – 8, Valentin Bogdan – 1, Denis Bogdan, Filip – 2, Muraru – 4, Bari – 2, Gheorghiță – 2, Toboșaru – 7, Gavrilă.

Antrenori, Marius Partene, Iulian Neață.

Handbaliștii juniori 1 ai CSM Focșani 2007 continuă cu încă o victorie cursa pentru Grupa Valoare a Campionatului Național. Ieri, la Buzău, focșănenii au câștigat cu 43-26 meciul cu echipa Liceului cu Program Sportiv Iolanda Balaș Soter. După o primă repriză pe care CSM 2007 și-a adjudecat-o cu un plus de 14 goluri, în partea a doua a întâlnirii antrenorii echipei le-au dat minute de jucat tuturor componenților lotului și diferența finală a fost de 17 goluri. În penultima etapă a campionatului Grupei Geografice B, la Focșani, va avea loc, duminică, 13 februarie, de la ora 14:00, derbiul dintre CSM 2007 și CSS Medgidia. Miza o reprezintă cele trei puncte, cu care formația învingătoare va intra în etapa următoare a campionatului!