În satul Găgești, comuna Bolotești, va fi construită o sală de sport școlară. Investiția, finanțată prin Compania Națională de Investiții (CNI), a fost scoasă la licitație și este estimată la peste 6,5 milioane lei, potrivit informațiilor disponibile în sistemul național de achiziții publice (SICAP). Sala de sport va putea găzdui meciuri de handbal, baschet, tenis și volei. „Sala de sport va avea suprafața sportivă dimensionată pentru handbal (și va cuprinde și tușe pentru baschet, tenis, volei) cu suprafața de gardă aferentă. Terenul de sport va fi situat la cota intrării și va fi accesibil prin vestiare și prin legătură directă cu zona de foyer”, se arată în caietul de sarcini. Sala de sport va avea o capacitate de 102 locuri și va fi amplasată pe o suprafață de 2000 metri pătrați de teren care a fost deja predat la CNI. Sala de sport va avea o suprafață de 1030 metri pătrați și este amplasată în curtea Școlii Gimnaziale Găgești.