Fotbal, Liga a III-a – În tenis ar fi fost set la zero!

CSM Focșani 2007 – Sportul Chiscani 6-0 (3-0)

CSM Focșani 2007: Apenciucesei – Juncănaru, Maftei, Munteanu, Mic – Negoiță (74 Ilie), Preoteasa, Taciuc, Gorovei (74 Manu) – Ghenovici (71 Stancu) – Lemac (71 Jurj).
Sportul Chiscani: Tunea – Iordache, Baciu, Zăgan, Gheorghe – Pascu, Sima, Stroe, Huțu – Ion, Ciolan.
Rezerve: Constandache, Chihaia, Ioniță, Vartolomei, Dobre, Giol, Dobrin.

Partida din runda a cincea a Ligii a III-a, seria a 2-a a adus față în față pe stadionul Milcovul, astăzi, 10 octombrie, de la ora 15:00, pe CSM Focșani 2007 și ACS Sportul Chiscani. Focșanenii s-au impus cu un sec 6-0 prin golurile marcate de Negoiță, în minutul 6, Lemac, în minutul 14, Ghenovici – din penalty, în minutul 43, Taciuc, în minutul 70 și Jurj, în minutele 84 și 86. Gazdele au mai avut tot atâtea mari situații de gol, în timp ce oaspeții nu au reușit să trimită mingea pe spațiul porții apărate de Apenciucesei.