Ediția: Sâmbătă 18 Mai 2024. Nr. 6627
Ediția: Sâmbătă 18 Mai 2024. Nr. 6627

Oferta educațională a Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” Focșani

Pentru că se apropie Evaluarea Națională pentru elevii claselor a VIII-a, profesorii și elevii Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” Focșani doresc să transmită un gând de încurajare și încredere elevilor care așteaptă acest examen, cu mai multe emoții decât de obicei. Noi credem că vor reuși să facă față și acestei provocări, cu sprijinul familiei, al colegilor și al profesorilor.

Suntem convinși că visele fiecărui elev vor prinde contur, iar venirea toamnei va aduce o nouă generație de liceeni, doritori poate mai mult ca niciodată să fie împreună cu viitorii lor profesori și colegi în noua călătorie a vieții de licean.

Pentru cei interesați de o carieră în domeniul Industriei Ospitalității, absolvenți de clasa a VIII-a ce doresc să urmeze studii liceale sau care preferă învățământul profesional, colegiul nostru oferă în anul școlar 2020 – 2021 următoarele specializări:

LICEU ZI RUTA DIRECTĂ

Clasa a IX-a – Profil SERVICII

3 clase – 84 locuri – Specializări:

  • 1 clasă – 28 locuri „TEHNICIAN ÎN TURISM”

  • 1 clasă – 28 locuri „TEHNICIAN ÎN GASTRONOMIE”

  • 1 clasă – 28 locuri „ORGANIZATOR BANQUETING” (organizator evenimente)

INVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Profil SERVICII

  • 1 clasă – 28 locuri, calificarea „BUCĂTAR”

Pentru cei care doresc să își continue studiile, colegiul nostru oferă următoarele alternative / specializări:

LICEU SERAL RUTA DIRECTĂ

Clasa a IX-a Profil TEHNIC

  • 1 clasă – 28 locuri, specializarea „TEHNICIAN DESIGNER VESTIMENTAR”

Clasa a XI-a Profil SERVICII

  • 1 clasă – 28 locuri, specializarea „TEHNICIAN ÎN GASTRONOMIE”

ÎNVĂȚĂMÂNT POSTLICEAL SERAL

Domeniul „TEXTILE PIELĂRIE”

  • 1 clasă – 28 locuri, calificarea „CREATOR PROIECTANT ÎMBRĂCĂMINTE” (2 ani)

Domeniul „SERVICII”

  • 1 clasă – 28 locuri, calificarea „TEHNICIAN NUTRIȚIONIST” (2 ani)

Prof. Marinela Anghel

Consilier de imagine C.T.G.A.

Comunicat de presă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?