Ediția: Sâmbătă 1 iunie 2024. Nr. 6639

La Memorialul ”Dorin Melinte” ale cărui întreceri au avut loc la Bacău, sâmbătă, 15 februarie și duminică, 16 februarie, au concurat pentru CSS Focșani și atletele junioare de la Focșani, pregătite de profesorul Marius Batog. Proba de 200 metri a fost câștigată de Corina Ilinoiu, de la CSS CSM Focșani 2007, care a fost urmată pe podium de Cătălina Olaru, de la CS Unirea Focșani și Andreea Tănase, de la CSS Focșani. În clasamentul cursei au urmat, de la locul al patrulea până la locul al șaselea, apoi de la locul al șaptelea până la al zecelea, inclusiv, elevele profesorului Marius Batog, în ordine: Karina Toader, Alexia Cotoi, Geanina Paraschiv (4-6), Alexandra Negoiță, Alexandra Aron, Andreea Dediu (8-10).

La Memorialul ”Dorin Melinte”, Georgia Marin, de la CS Atletic Adjud, eleva reputatului profesor și antrenor Gheorghe Catrinescu, s-a clasat a treia la aruncarea greutății de 3 kg., cu 10 metri.