- Urmăritoarele Flux-ului au remizat între ele și i-au rămas la două puncte în spate
Runda a treia a Ligii de minifotbal Auto Vip a avut ca moment principal de atracție derbiul PhoneSALE – Tomiță Lazăr, care s-a încheiat nedecis, 1-1. A profitat de acest egal CS Flux, care merge din victorie în victorie și a rămas singura echipă cu maximum de puncte. În week-end-ul trecut a câștigat meciul cu Hotspur. În urma celor trei se află Green Garden Odobești, după ce s-a impus cu 2-1 în fața umtimei clasate, United. ACS Mausoleul Mărășești i-a dat posibilitatea Progresului să obțină primul punct după remiza la 2 din jocul direct, Atletico Textila, câștigătoarea ediției trecute a Cupei Ligii a urcat pe locul 5 după 2-1 cu Real Sud. Edil Italy a obtinut prima victorie oficială din scurta sa existență trecând cu 3-2 de Onasis iar Green Team a sprintat în final de meci și s-a impus în fața FC Jariștea.
Etapa viitoare: Onasis – Hotspur; AS Tomiță Lazăr – ACS Mausoleul Mărășești; CS Flux -Atletico Textila; Real Sud – Green Team; Progresul – United; PhoneSALE – FC Jariștea; Edil Italy – Green Garden Odobești.
Rezultatele și marcatorii etapei:
Atletico Textila – Real Sud 2-1 (1-1). Au marcat Bogdan Gaăeț, Alex Mocanu, respectiv Adrian Lungu.
United – Green Garden Odobești 1-2 (0-0). Au marcat Liviu Hegrea, respectiv Costel Chiriță și Cosmin Milea.
Hotspur – CS Flux 0-8 (0-3). Au marcat Răzvan Crăciun – 4, Marian Covaci – 2, Cătălin Grama, Nicușor Chirică.
ACS Mausoleul Mărășești – Progresul 2-2 (0-1). Au marcat Adrian Tontu – 2, respectiv Marian Făcăeru și Alexandru Barbu.
AS Tomiță Lazăr – PhoneSALE 1-1 (0-0). Au marcat Dănuț Lechea respectiv, Florentin Mănăilă.
Green Team – FC Jariștea 3-2 (1-1). Au marcat Viorel Cristea – 2, Gabriel Cozma, respectiv Trandafir Constantin – 2.
Edil Italy – Onasis 3-2 (1-1). Au marcat Gheorghe Popa – 2, Laurențiu Secu, respectiv Ionuț Pascu și Valentin Rusu.
(Articolul a fost elaborat având ca suport un text primit de la Cristian Vasile, organizatorul Ligii Auto Vip)