Ediția: Vineri 24 Mai 2024. Nr. 6632

Judoka de la Liceul cu Program Sportiv, pregătiți de profesorii antrenori Stănică Grosu, Marinel Palade și Iulian Surlă, au confirmat renumele școlii de la Focșani și la Campionatul Național U 18 care a avut loc la Arad, la sfârșitul săptămânii trecute: au câștigat două titluri de campioni ai României, o medalie de argint, una de bronz, două locuri V și un loc VII.
    S-au întors de la Arad cu medaliile de aur Alexandru Matei, la 50 kg. și Lorenzo Ispas, la 55 kg. Medalia de argint a fost obținută de Emil Neagu, la 55 kg., iar cea de bronz, de Alexandru Sîrbu, la 46 kg. Pe locul al cincilea au încheiat competiția Elena Dinu, la 52 kg. și Gabriel Farcaș, la +90 kg. iar Ana Maria Petrescu, la 48 kg., s-a clasat pe locul al șaptelea.