La data de 27 iulie a.c., ora 00.10, polițiștii Biroului Rutier Focșani au depistat un bărbat de 44 ani, din municipiul Focșani, în timp ce conducea un autoturism și prezenta halenă alcoolică. Acesta a refuzat să fie testat cu aparatul etilotest și să i se preleveze mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal.
Radare
DN2-E85: Călimănești – Haret; Pufești – Domnești; Garoafa – Bizighești; Golești – Garoafa; Golești – Focșani; Dumbrăveni – Urechești; Sl. Bradului – Obrejița; Urechești – Popești; Focșani; Mărășești; Adjud;
DN 23: Răstoaca; Vulturu.