Evenimente rutiere
La data de 13 iulie a.c., orele 09.30, pe DN2 D în comuna Vidra, un bărbat de 59 ani, din municipiul Focșani, a fost depistat în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența băuturilor alcoolice (0,52 mg/l alcool pur în aerul expirat). În cauză a fost întocmit dosar penal.
La data de 13 iulie a.c., orele 11.30, polițiștii din Gugești au depistat un tânăr de 29 ani, din municipiul București, în timp ce conducea un tractor neînmatriculat. În cauză a fost întocmit dosar penal.
La data de 13 iulie a.c., orele 18.45, pe DN2 L, în localitatea Câmpuri, polițiștii rutieri au depistat un bărbat de 49 ani, din localitate, în timp ce conducea un autocamion neînmatriculat și care avea aplicate numere false de înmatriculare. În cauză a fost întocmit dosar penal.
La data de 13 iulie a.c., orele 20.10, pe DN2 E85, în localitatea Golești, o femeie de 46 ani din localitate, în timp ce conducea un autoturism pe strada Vasile Lupu, a pătruns pe DN2 fără a acorda prioritate de trecere unui autoturism condus regulamentar de un tânăr de 26 ani, din municipiul Bacău. În urma producerii impactului a rezultat rănirea ușoară a celor doi conducători auto. În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a modului de producere a evenimentului.
Radare:
DN2-E85: Călimănești – Haret; Pufești-Domnești; Garoafa-Bizighești; ș ș
Golești- Garoafa; Golești – Focșani; Dumbrăveni-Urechești; Sl.Bradului- Obrejița; Urechești-Popești; Focșani; Mărășești; Adjud;
DN 23 : Răstoaca; Vulturu.