Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

Minifotbal, turneul final al Campionatului Național: Boloteștiul a pierdut primul joc!

Sanorom – Dia Guard Divino Zalău 2-5 (1-2)
Debutul campioanei Vrancei în turneul final al Campionatului Național de minifotbal a coincis cu o înfrângere suferită în partida cu sălăjenii de la Dia Gurd Divino, la baza sportivă Eurocenter din Hunedoara. Formația din Zalău a deschis scorul repede, în minutul 2, prin Toth Karoly și l-a majorat prin Maior Istvan, în minutul 8. Două minute mai târziu, Răzvan Crăciun a redus din handicap: 1-2, care a fost și scorul pauzei. În repriza a doua, în minutul 24, Ciprian Pavel a mărit avantajul gazdelor, pentru ca, în minutul 32, Cătălin Grama să aducă Sanorom la un gol distanță. Mai mult nu s-a putut, pentru că Dia Guard a mai înscris de două ori până la terminarea partidei prin Cătălin Anghel și Andrei Bene, în minutele 35 și 39!
Sanorom face parte din grupa C a turneului final în care va mai juca în compania Roben Hațeg (aseară, după ora 21,00) și MFC Corvinul, astăzi, de la ora 11,00. Dacă se va clasa pe unul dintre primele două locuri, Sanorom va accede în sferturile de finală ale competiției!