Ediția: Marți 18 iunie 2024. Nr. 6651
Ediția: Marți 18 iunie 2024. Nr. 6651

Surpriză mare în Liga ALTDORF TEHNIK


Liga ALTDORF TEHNIK la fotbal și-a consumat în week-end partidele etapei a VII-a, rundă în care a fost consemnată și o supriză în seria a II-a. Voința Slobozia Ciorăști a câștigat derby-ul de pe teren propriu, 3-1 cu Victoria Gugești și a urcat pe poziția a doua a clasamentului, după un meci în care gazdele au condus la un moment dat cu 3-0, iar la scorul de 0-0, au ratat o lovitură de pedeapsă.
Tot în seria a doua, Euromania Dumbrăveni a trecut fără emoții pe teren  propriu de Unirea Milcovul, scor 4-1, iar Dinamo Tătăranu s-a impus cu 3-0 în meciul cu ultima clasată, AS Suraia. În seria I, Viitorul Bilești a trecut cu 4-1 de Victoria Vînători, Voința Cîrligele a revenit de la 0-2 la pauză și s-a impus cu 3-2 în derby-ul cu Åžoimii Mircești, iar Podgoria Cotești a trecut cu 4-1 de Voința Răstoaca, meci în care au fost acordate trei lovituri de la 11 metri.
Înaintea partidelor din week-end s-a ținut un moment de reculegere în memoria morților care au pierit în incendiul de la un club din capitală.

          Rezultatele rundei:
 
Seria I:

Podgoria Cotești – Voința Răstoaca 4-1,
Victoria Vânători – Viitorul Biliești1-4,
Voința Cîrligele – Åžoimii Mircești 3-2.
CS Odobești a stat.

Clasamentul seriei I

1. Voința Odobești    6    4    2    0    25-11    14p
2. Voința Cîrligele    6    4    0    2    16-9    12p
3. Åžoimii Mircești    6    3    2    1    20-9    11p
4. Viitorul Biliești    6    3    1    2    14-14    10p
5. Voința Răstoaca    6    2    1    3    13-12    7p
6. Podgoria Cotești    6    2    0    4    14-22    6p
7. Victoria Vînători    6    0    0    6    5-30    0p.

Seria a II-a:

Dinamo Tătăranu – AS Suraia 3-0,
Voința Slobozia Ciorăști – Victoria Gugești 3-1,
Euromania Dumbrăveni  – Unirea Milcovul 4-1.
Tractorul Nănești a stat.

Clasamentul seriei a II-a:

1. Euromania Dumbrăveni    6    6    0    0    35-4    18p
2. Voința Sl. Ciorăști    6    5    0    1    18-10    15p
3. Victoria Gugești    6    4    0    2    36-6    12p
4. Tractorul Nănești    6    2    1    3    15-21    7p
5. Dinamo Tătăranu    6    2    0    4    8-13    6p
6. Unirea Milcovul    6    1    1    4    11-23    4p
6. AS Suraia        6    0    0    6    4-50    0p.

Seria a III-a:

Gloria Răcoasa -FCM Adjud 3-8,
Viitorul Homocea  – Victoria Pufești 0-4,
Trotușul Ruginești – Unirea Å¢ifești 3-2.

Clasamentul seriei a III-a:

1. FCM Adjud    7    5    1    1    38-14    16p
2. Unirea Å¢ifești    7    5    0    2    29-12    15p
3. Trotușul Ruginești    7    5    0    2    21-17    15p
4. Victoria Pufești    7    4    1    2    22-17    13p
5. Viitorul Homocea    7    1    0    6    10-32    3p
6. Gloria Răcoasa    7    0    0    7    14-42    0p.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?