Ediția: Duminică 26 Mai 2024. Nr. 6633

Junioarele de la LPS au marcat 4 goluri într-o repriză

Formația de handbal junioare II a Liceului cu Program Sportiv Focșani a pierdut miercuri al doilea meci din cadrul Campionatului Național. Pe terenul grupării LPS Brăila, echipa focșăneană a oferit o replică palidă și a cedat la scor, 33-13, după ce la pauză tabela îngregistra 20-4. LPS Focșani a condus cu 1-0 și 2-1, dar în minutul 10, brăilencele conduceau deja cu 9-2. Focșănencele au reușit să înscrie al treilea gol abia în minutul 12 și apoi în minutul 23, când gazdele conduceau cu 18-3.
Pentru LPS Focșani au marcat: Andreea Prescură -7, Vișan -3, Moldoveanu, Ceobotaru și Aga – câte un gol. În runda din week-end, LPS Focșani va sta, iar următorul joc oficial este programat pe 26 septembrie, când formația de pe Milcov va întâlni pe teren propriu gruparea CSÅž Tulcea.