La Slobozia s-au întîlnit peste 50 de veterani ai tenisului românesc, toți țintind câștigarea «Cupei Naparis», turneu de categoria a VI-a înscris în calendarul Federației Române de Tenis de câmp. Printre competitori, dar și cei care au urcat pe podium s-a aflat și un veteran din Vrancea, Vasile Pavel, sportiv care reprezintă în competiții clubul Unirea Focșani. Acesta s-a clasat pe locul 2 la categoria +60 de ani, fiind învins în finală în trei seturi de Mihai Geantă (Tenis Con Slobozia), scor 6-3, 4-6, 8-10.