Ediția: Vineri 31 Mai 2024. Nr. 6638

Piţurcă, la al doilea eşec cu arabii de la Al Ittihad

Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Pițurcă, la care au ajuns în această iarnă Lukasz Szukala și Lucian Sânmărtean, a pierdut al doilea amical al pregătirii de iarnă, 1-3 cu Al Wasl, formație aflată pe locul 8 în clasamentul primei ligi din Emiratele Arabe Unite. Lucian Sănmărtean, care a debutat pentru echipa condusă de pe banca tehnică de Victor Pițurcă în primul meci de pregătire, victoria cu Al Jazira, scor 3-2, a evoluat timp de 70 de minute în meciul cu Al Wasl.
Celălalt transfer reușit de fostul selecționer, Lukasz Szukala, a debutat pentru Al Ittihad, bifând toate cele 90 de minute. Chiar și cu cele două noi achiziții pe teren, Al Ittihad nu a reușit să împiedice înfrângerea, pierzând de maineră clară, 1-3. Înfrângerea cu Al Wasl a fost al doilea meci de pregătire al formației conduse de Victor Pițurcă, după ce în primul a învins o altă formație din Emiratele Arabe Unite, Al Jazira, scor 3-2.