Ediția: Joi 9 Mai 2024. Nr. 6619

Oz Er Bacău – Voinţa DEEP SERV Focşani: 5-6

Campioana Vrancei la minifotbal, echipa Voința DEEP SERV Focșani a câștigat, 6-5, după executarea loviturilor de departajare partida amicală disputată pe terenul formației Oz-Er Golden BoysBacău, liderul Diviziei de Bacău la minifotbal. S-au jucat patru reprize a câte 20 de minute fiecare, iar la final, scorul a fost egal, 3-3, golurile echipei antrenate de Ionuț Constantinescu și manageriate de Marian Spînu fiind marcate de Emilian Chivu, Florin Stanciu și Răzvan Crăciun.
Pe durata confruntării de verificare, echipa focșăneană a evoluat cu: portari: Gabriel Lazăr și George Sîrbu; jucători de câmp: Claudiu Mihai, Cristi Gurguiatu, Viorel Crăciun, Marius Bodoc, Florin Stanciu, Emilian Chivu, Ionuț Căpățînă, Răzvan Crăciun și Răzvan Duțu.