Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Soveja – GSMobile este marea finală la Cupa Fair-play

Formațiile de minifotbal Soveja și GSMobile se vor întâlni în ultimul act al Cupei Fair-play la minifotbal, competiție de old-boys organizată de Asociația Județeană de Fotbal Vrancea și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vrancea, cu sprijinul sponsorilor Tomrad și Pensiunea Leonardo. Sâmbătă, cele două semifinale au adunat în tribunele Sălii Polivalente mulți iubitori ai minifotbalului. În prima semifinală, GSMobile și Poliția au oferit un spectacol agreabil, din care învingătoare a ieșit formația GSMobile, cu 3-1.
    Formația manageriată de George Ciobanu a fost net superioară la toate capitolele și și-a asigurat victoria încă din prima repriză. Golurile formației GSMobile au fost marcate de Vasile Necula (2) și Marius Voicu (autogol), în timp ce reușita celor de la Poliție i-a aparținut lui Sandu Ciubotaru. A doua finalistă este formația din Soveja, care s-a impus după prelungiri, 3-2 în fața celor de la Amicii Grande Pizza. A fost un alt meci plin de suspans, în care omul decisiv a fost Ionică Serea, autor a unei „duble”, golul calificării în finală fiind marcat în prelungiri.