Luni 6 Mai 2024. Nr. 6617

Tomrad şi Voinţa DEEP SERV au câştigat derby-urile

Echipele de minifotbal Tomrad (grupa A) respectiv Voința DEEP SERV (grupa B) sune performerele rundei a patra de la Cupa Vrancei, întrecere ale cărei runde s-au disputat în week-end în Polivalenta focșăneană. În grupa A, derby-ul Tomrad – Arena a fost tranșat în actul secund de Tomrad. După ce după 30 de minute, Arena a condus cu 1-0 prin reușita lui Florin Nistor și pe fondul unui meci echilibrat în care ambele formații au irosit ocazii mari de gol, în repriza a doua, Tomrad s-a dovedit mai inspirată la finalizare și, cu Florin Stanciu (marcatorul unui hattrick) la rampă, a întors rezultatul și a câștigat cu 5-1.
   Dramatism întins la maxim a fost și în partida dintre două echipe care luptă pentru locul 4, Voința Cando Răstoaca și Vila Geo. La pauză a fost 1-1, Voința s-a desprins la 3-1, a fost egalată într-un minut, iar cu două secunde înainte de finalul partidei, a marcat golul victoriei și unei calificări în sferturile de finală ale Cupei Vrancea. În grupa B, derby-ul Voința DEEP SERV – Green Team nu a avut istoric. Principala favorită la câștigarea întrecerii din acest an, Voința DEEP SERV a punctat până la pauză prin Bodoc și Curteanu, apoi s-a desprins treptat în fața unei formații care nu a putut ține pasul în fața ultimei campioane a Cupei Vrancea, scor final 7-2 pentru Voința DEEP SERV.