Un grup de șase misionari olandezi a venit ieri în vizită la Penitenciarul Focșani. Scopul vizitei a fost acela de a susține un program moral religios pentru 28 de persoane private de libertate care își ispășesc pedepsele în Penitenciarul Focșani. „Astăzi (ieri-n.r) Penitenciarul Focșani a primit vizita unui grup de 6 misionari olandezi din cadrul Fundației Prison Fellowship România. Vizita a avut drept scop susținerea unui program moral religios adresat unui număr de 28 persoane private de libertate aflate în custodia Penitenciarului Focșani. Această manifestare face parte dintr-o serie de activități derulate în cadrul Penitenciarului Focșani de către voluntari ai Fundației Prison Fellowship România, ca urmare a Protocolului de colaborare încheiat între cele două instituții”, ne-a transmis subcomisar Georgeta Gură, purtătorul de cuvânt al Penitenciarului Focșani.