Ediția: Luni 13 Mai 2024. Nr. 6622

Trei medalii pentru atleta Andreea Roman

Atleta adjudeană Andreea Roman s-a întors cu trei medalii de la ediția din acest an a Campionatului Național Universitar, întrecere care s-a desfășurat la Cluj Napoca. Sportiva, legitimată la CS Atle-tic Adjud și studentă la UNEFS București a urcat de trei ori pe podium. A cucerit medalia de aur cu ștafeta de 4×100 metri, argintul la 4×400 metri și tot medalia de argint în cadrul probei de aruncarea suliței. În altă ordine de idei, la etapa de zonă a CN pentru copii III, concurs desfășurat la București, atleții de la Atletic Adjud au avut evoluții bune.
   Mario Dobrescu a câștigat probele de 50m (7,2 secunde) și săritura în lungime (4.16 metri). La copii II, Elena Andrei a ocupat locul III în proba de 500 metri (1,37:68). Sportivii de la CS Atletic Adjud sunt antrenați de Gheorghe Catrinescu.