Ediția: Luni 13 Mai 2024. Nr. 6622

FCM Adjud şi Doctor GSM Suraia merg mai departe în Cupă

Faza județeană a Cupei României la fotbal a ajuns la etapa a patra, iar ieri, de la ora 16.30, s-au disputat ultimele două partide, meciuri amânate în urmă cu 10 zile din cauza condițiilor atmosferice. Chiar dacă ieri vremea nu a fost tocmai prietenoasă „sportului rege”, cele două partide s-au disputat. La Adjud, echipa locală, FCM Adjud a trecut de Foresta Gugești, scor 3-2 (1-1, 2-2) după prelungiri, iar la Cotești, echipa locală, Podgoria a cedat pe final, 3-5 (3-1) în fața formației Doctor GSM Suraia, oaspeții marcând golurile victoriei în ultimele cinci minute. În afara învingătoarelor de mai sus, s-au calificat echipele: Unirea Å¢ifești, Dinamo Tătăranu, Național Golești, Euromania Dumbrăveni și Energia Vulturu.