Grupa de juniori 2004 a clubului CSM Focșani s-a clasat pe locul 3 la turneul internațional „Brașov Indoor Cup”, întrecere care s-a desfășurat în orașul de la poalele Tîmpei. După ce au ajuns în semifinale fără înfrângere și cu un golaveraj de invidiat, 17-2, focșănenii antrenați de Orlando Åžerbănică au cedat la penalty-uri, 3-4 în fața brașovenilor de la FC Bența. În finala mică, CSM Focșani a întâlnit formația Vojevodina Novi Sad din Serbia, scor 2-1 pentru CSM, iar Luca Martiș a fost desemnat cel mai bun portar al turneului. Grupa 2002 de la Viitorul Focșani a disputat finala competiției împotriva brașovenilor de la ACSSR 1, iar echipa antrenată de Marian Brutaru s-a clasat în final pe locul 2.

Rezultatele echipelor vrâncene:
CSM Focșani – Grupa Under 11 (juniori născuți în anul 2002):
1-0 cu Dynamik Craiova, 2-1 cu FC Brașov II, 1-1, 2-3 după executarea loviturilor de departajare cu Åžcoala de Fotbal Dani Coman II Pitești.

– Grupa Under 9: (juniori născuți în anul 2004):
5-0 cu Unirea Dej, 0-0 cu Dinamo II București, 8-1 cu ACS Corona Tîmpa 05 Brașov.
3-1 în sferturile de finală cu ACS Tîmpa Blue Brașov.
În semifinală: 3-4 după executarea loviturilor de departajare cu Bența Brașov (1-1, în timpul regulamentar). În finala mică: 2-1 cu Vojevodina Novi Sad (Serbia).

Viitorul Focșani
– Grupa Under 9
0-2 cu FC Vaslui, 3-2 cu ACSSR Brașov, 1-3 cu Kinder Tg. Mureș, 1-2 cu FC Vaslui II.

– Grupa Under 11:
2-0 cu ACSSR Brașov, 0-0 cu ACS II Dinicu Golescu Cîmpulung Muscel, 1-0 cu Åžcoala de Fotbal Gica Retevoescu Pitești, În semifinale: 1-0 cu FC Bența Brașov.
În finală: 0-1 cu ACSSR Brașov.