Comisia de Disciplină din cadrul Asociației Județene de Fotbal a tăiat în carne vie și a aplicat cele mai drastice sancțiuni din acest sezonul competițional pentru un jucător care a evoluat la două echipe diferite. Astfel, Mihăiță Tăbăcaru (legitimat la Viitorul Homocea) a jucat duminică pentru echipa de liga a V-a, Trotușul Ruginești în confruntarea cu Victoria Pufești, dar cei de la Pufești l-au recunoscut pe jucător și au formulat o contestație.
Comisia de Disciplină l-a suspendat pe Tăbăcaru pe o perioadă de 8 etape și i-a aplicat o penalitate financiară de 500 lei. Totodată, clubul din Ruginești a fost sancționat financiar pentru slabă organizare și a pierdut partida cu 3-0.