Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

CSM Focşani, mai slabă decât Cireşu, Valea lui Mihai, Măciuca sau Livezile

Nimic nou sub soare pentru CSM 2007 Focșani. Vineri, focșănenii și-au continuat parcursul spre campionatul județean și au cedat la scor, 5-0 (0-0) pe terenul ocupantei locului secund, SC Bacău. După o primă repriză în care gazdele au dominat, au ratat ocazii de gol, iar focșănenii au fost aproape de a da lovitura prin Nistoroiu, Åžonțu și Milea, repriza a doua a fost una de coșmar pentru trupa antrenată de Adrian Toma și Aurel Pastia.
   Lukacs (59, 77 și 79), Vasiliu (69) și Lazăr (75) au consființit un succes categoric al grupării băcăuane, iar CSM 2007 a rămas cu gândul că se poate salva de la retrogradare, dar să fie ajutată în ultimele runde și de alte echipe. CSM 2007 a început meciul de ieri cu: Trifan – Ciornei, Vl. Negoiță, Crăciun, Nistoroiu (46 Suvac) – Stanciu, Toader, Săpunaru, Åžonțu, Dumitriu – Milea. Mâine, ultima clasată în seria I a ligii a treia, CSM 2007 Focșani va evolua pe Stadionul Milcovul împotriva echipei CSM Rm. Sărat (ora 18.00).
   De remarcat faptul că echipa de pe Milcov are cele mai puține goluri marcate dintre toate echipele din cele șase serii ale ligii a treia și este mai slabă decât echipe ca Conpet Cireșu, Unirea Valea lui Mihai, Damila Măciuca sau Voința Livezile.