Poliția Rutieră îi sfătuiește pe șoferi să nu plece la drum.
În acest moment în Vrancea sunt blocate nouă drumuri naționale, respectiv DN 2 D Focșani – Tulnici, DN 2 M Focșani – Odobești, DN 2L Tișița – Panciu, DN 2N Bogza – Jitia , DN 2 R Jitia – Vintileasca, DN 23 Focșani – Brăila, DN 23 A Focșani – Ciorăști, DN 23 B Măicănești – Ciorăști și DN 24 Tișița – limita cu județul Galați. Practic, la această oră, singurul drum pe care se mai circulă este drumul european, dar oamenii legii nu pot garanta că nu se va închide și acesta.
Polițiștii le recomandă șoferilor să nu plece la drum, cel puțin astăzi. Oamenii legii spun că nu este exclus ca până diseară, județul să fie complet închis. Åi în Focșani traficul rutier este paralizat. Nici măcar mijlocele de transport în comun nu mai pot ajunge în stații.