Eşec pentru voleibalistele junioare

Echipa de volei junioare a Liceului cu Program Sportiv Focșani a debutat cu o înfrângere în cadrul returului Campionatului Național. Duminică, focșănencele au pierdut în fața echipei Provolei Botoșani, scor 0-3 (21-25, 17-25, 23-25), formația din nordul Moldovei fiind net superioară echipei focșănene. Fetele pregătite de Marian Rădulescu și Romina Coman au început bine primul set, însă după 12-12 oaspetele s-au distanțat rapid la 14-19.
Gazdele au revenit și s-au apropiat la două puncte – 20-22, pentru ca setul să se termine cu 21-25. Setul al doliea a fost dominat cu claritate de botoșănence de la început la sfârșit. În ultima parte a meciului, după o cursă frumoasă de urmărire, LPS Focșani au egalat la 18, după care oaspetele s-au distanțat la două puncte, avantaj pe care l-au păstrat până la sfârșit: 23-25. Etapa viitoare, LPS Focșani va juca pe terenul formației Penicilina Iași.