Procurorul Marinela Arginteanu va ocupa, în continuare, funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Judecătoria Focșani, pe o perioadă de 6 luni.
Săptămâna aceasta a expirat prima delegare în funcția de conducere, drept pentru care superiorii săi au propus Parchetului General prelungirea cu încă jumătate de an. „Anul viitor vom afla care este calendarul concursurilor organizate pentru ocuparea funcțiilor de conducere. Până atunci, am propus prelungirea delegării în funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Judecătoria Focșani a doamnei procuror Marinela Arginteanu”, a declarat Luminița Dogaru, prim-procurorul unițății de parchet de la Focșani.