Ediția: Joi 9 Mai 2024. Nr. 6619

La volei, CSM 2007 – ProVolei Botoşani 1-3

Formația de volei fete a CSM 2007 Focșani încheie anul pe ultimul loc în clasament. Sâmbătă, focșănencele au pierdut, 1-3 (25-17, 19-25, 25-27, 17-25) în fața echipei CS ProVolei Botoșani, la capătul unui joc în care gazdele au dominat primul set, pe care l-au și câștigat, s-au luptat de la egal la egal cu adversarele în setul secund, pierdut în tie-break după o luptă echilibrată, apoi au cedat pe final pe fondul căderii fizice. CSM 2007 Focșani a evoluat sâmbătă cu: Adina Sava Samoilă, Ana Maria Cimpoieșu, Mihaela Florescu, Valentina Grosu, Ioana Blaga, Ancuța Mihăeș, Andra Ciucu și Mădălina Mocanu. Antrenor: Romina Coman. În ultimul meci oficial din acest an. CSM 2007 Focșani va evolua pe teren propriu împotriva echipei CSU Galați.