Un bărbat din Focșani a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, iar în cursul zilei de ieri a fost dus la instanță cu propunere de arestare preventivă. În noaptea de miercuri spre joi, la ora 00.30, Costel P., de 38 de ani, din Focșani, care se afla în stare avansată de ebrietate a pătruns în sediul unei so-cietăți comerciale prin forțarea geamurilor. În momentul în care a ajuns în interior s-a declanșat și alarma. Bărbatul nu a băgat de seamă că sună ceva și a continuat să-și umple buzunarele cu bonuri de masă. El a fost prins de polițiști în interiorul societății comerciale și a fost dus la sediul Poliției municipiului Focșani pentru a fi audiat. Întregul prejudiciu creat a fost recuperat și a fost predat persoanei vătămate.