Jocuri la intensitate maximă, cu răsturnări de scor și surprize în etapa a doua a Ligii de minifotbal amator. Campioana primei ediții, Times Pub a realizat scorul rundei, 8-1 cu Ripensia Odobesti și a devenit lider, vicecampioana GS Mobile a cedat la limită partida cu 22 Grade (1-2), iar Elvi Trans a întors rezultatul dupa pauză (0-2) cu Dr.GSM&Global Proiect și a câștigat în prelungiri cu 3-2.
Rezultatele și marcatorii etapei a doua:
GS Mobile – 22 Grade 1-2 (0-0). Au marcat: Lățcan Valentin respectiv Popa Ionuț (2).
Voința Deep Serv – Dedeman Focșani 7-2 (3-0). Au marcat: Dumitriu Ciprian (4), Niță Iulian, Constantinescu Ionuț, Căpățînă Ionuț respectiv Lungu Adrian și Manu Ionuț.
All Stars – Green Team 3-5 (2-2). Au marcat: Florea Alin, Panaite Adrian, Butnaru Marius respectiv Cosma Gabriel, Grigoraș Aurel, Grigoraș George, Gri-gorică Valentin și Badiu Gabriel.
Times Pub – Ripensia Odobești 8-1 (2-1). Au marcat: Crețu Daniel (3), Chetreanu Alin și Boroș Bogdan (câte 2), Potgoreanu Andrei respectiv Lăcătuș Florin.
IPA Jandarmii – Ratcom Focșani 5-1 (1-1). Au marcat: Pîslaru Sorin (2), Manu Ionuț (2), Vasilescu Gelu, respectiv Bunea Dan.
Teomax – Flux Cafe 4-2 (1-0). Au marcat: Ciolpan Åtefan (3), Neculai Laurențiu respectiv Chivu Adrian și Istrate Nicușor.
Dr.GSM&Global Proiect – Elvi Trans 2-3 (2-0). Au marcat: Vrabie Adrian, Dinu Åtefan respectiv Cotnăreanu Åtefan (2) și Goia Ciprian.
Etapa viitoare:
vineri 2 septembrie:
ora 20.00: Ripensia Odobești – IPA Jandarmii,
ora 21.00: Green Team – Times Pub.
Duminică, 4 septembrie:
ora 17.00: Ratcom – GS Mobile,
ora 18.00: 22 Grade – Flux Café,
ora 19.00: Dr. GSM&Global Project – Teomax,
ora 20.00: Elvi Trans – Voința Deep Serv,
ora 21.00: Dedeman – All Stars.
Clasamentul Ligii
1. Times Pub 2 2 0 0 11-1 6p
2. Voința Deep Serv 2 2 0 0 10-3 6p
3. 22 Grade 2 2 0 0 8-4 6p
4. Teomax 2 2 0 0 8-4 6p
5. Dr. GSM&Global 2 1 0 1 10-5 3p
6. All Stars 2 1 0 1 7-5 3p
7. GS Mobile 2 1 0 1 5-3 3p
8. IPA Jandarmii 2 1 0 1 8-7 3p
9. Green Team 2 1 0 1 6-6 3p
10. Elvi Trans 2 1 0 1 5-6 3p
11. Flux Cafe 2 0 0 2 3-8 0p
12. Ratcom 2 0 0 2 1-8 0p
13. Dedeman 2 0 0 2 4-15 0p
14. Ripensia Odobești 2 0 0 2 1-12 0p.
Primele opt clasate vor juca în play-off.