Ediția: Marți 14 Mai 2024. Nr. 6623

Bucureştenii împart dreptatea în Cupă

Federația Română de Fotbal a delegat trei arbitri bucureșteni la partida din cadrul etapei a treia a Cupei României pe care singura echipă rămasă în competiție, CSM 2007 Focșani o va susține marți pe terenul sintetic „Cornel Negoescu” din Buzău împotriva formației Viticultorul Breaza (Buzău). Arbitru este George Trandafir, iar asistenți au fost desemnați Florin Niculescu și Eduard Pertrov. Jocul este programat de la ora 17.30, într-o singură manșă eliminatorie. În caz de egalitate la finalul celor 90 de minute, se vor juca prelungiri și, dacă va fi nevoie, se vor executa lovituri de departajare. Focșănenii     s-au calificat după ce au trecut, 2-1 de Politehnica Galați, iar buzoienii au bătut cu același scor de formația de liga a treia, FC Panciu.