Antrenorii Florin Nini și Mihai Petruț au definitivat lotul național de 12 jucători care va face deplasarea la Varna pentru Campionatul European Under 18 masculin, Divizia B. Astfel România va fi reprezentată la Varna de următorii 12 jucători: Cristian Horia (Phoenix Galați), Petică Andrei (Phoenix Galați), Păun Georgian (BCM U Pitești), Filip Leonard (Simba Timișoara), Ianuli Åtefan (CSÅ Târgoviște), Stoicovici Vlad (CN Aurel Vlaicu Arad), Baczo Balazs (Phoenix Galați), Damian Andrei (CSÅ Ploiești), Movileanu Adrian (CSÅ Ploiești), Popovici Vlad (Unirea Iași), Olah Alexandru (Northwestern Univ) și Bolobiță Robert (Phoenix Galați). Naționala va face deplasarea miercuri în Bulgaria pentru Campionatul European, iar o zi mai târziu va susține prima partidă la această competiție în compania reprezentativei similare a Olandei. România este repartizată în Grupa B alături de echipele Olandei, Muntenegrului și Austriei.