Ediția: Joi 9 Mai 2024. Nr. 6619

ACS Od. Secuiesc, adversara din Cupa României la futsal

Formația de futsal CSM 2007 Focșani și-a aflat adversara din sferturile de finală ale Cupei României, fază a întrecerii unde elevii antrenorilor Petrache Gurguiatu și Orlando Åžerbănică s-au calificat după victoria, 8-2 obținută pe terenul formației Cityus II Tg. Mureș. Sorții nu au fost prea favorabili grupării de pe Milcov și i-a adus în cale o colegă din liga I, ACS Od. Secuiesc. CSM 2008 Focșani și gruparea din Harghita s-au întâlnit de-a lungul sezonului. În tur, la Focșani, vrâncenii au câștigat cu 6-2, iar la Od. Secuiesc, gazdele au câștigat cu 8-2. Întâlnirea din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României este programată sâmbătă, 2 aprilie, de la ora 16.30, în Sala Sporturilor din Focșani. În celelalte partidei din cadrul acestei faze: United Galați – Concordia Chiajna, AS Inter Gheorghieni – Dava Deva și Spicom Sf. Gheorghe – Cityus Tg. Mureș.