Au pierdut în ultima secundă!

Ghinion teribil pentru echipa de futsal a CSM 2007 Focșani în partida susținută aseară în Polivalenta focșăneană împotriva formației United Galați, în cadrul etapei a XVI-a din Liga I. După un meci pe care l-au controlat în majoritatea timpului, elevii antrenorilor Petrache Gurguiatu și Orlando Åžerbănică au cedat, 3-4 (1-0), după ce au primit gol în ultima secundă a partidei. Meciul a fost unul pe muchie de cuțit. În primul act, singurul gol a fost marcat de Elvis Ilaș cu 37 de secunde înainte de pauză. Repriza a doua a fost mult mai animată. Chivu a ratat șansa desprinderii (22), iar United a egalat prin reușita lui Cojoc (27). Același Chivu a nimerit bara (31), dar a și marcat dintr-o lovitură de pedeapsă (32).
Galațiul a avut o bară (35), iar pe final a apelat și la tactica de a înlocui portarul cu un jucător de câmp.
Tactica a dat roade în final. United a egalat (26), dar la faza următoare, Ungureanu a punctat pentru 3-2.
Finalul a fost nebun. Cu două minute înainte de finalul confruntării, gălățenii au restabilit egalitatea și au marcat golul victoriei în ultima secundă a partidei.
CSM 2007 Focșani a evo-luat cu: Borș, Săraru, Curteanu, Chivu, Ungu-reanu, S. Popa, S. Sava, Pătrașcu. United a replicat cu: Tănăsilă, Bîgu, Cojoc, Dima, Baltă, Ivan, Pleșu, Hegheduș, Åžotîrcă, Dănăilă, Popleacă și Grecu.

9. Concordia Chiajna    15    2    3    10    49-58         9p
10. Inter Teliu Brașov    15    0    2    13    54-217     2p.
Notă: primele opt clasate vor juca în play-off, după sistemul 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 pe terenul echipelor mai bine clasate.